Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle kutlama bildirileri yayımladı.
İki kulüp, internet siteleri ve toplumsal medya hesaplarından paylaştıkları bildirilerle Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Galatasaray Kulübünden yapılan açıklamada, şu sözler kullanıldı:
“Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını verdiği gün. Geleceğimize ışık tutan, ulusumuzun teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi fedakarca hayata hazırlayan, dünyanın en kutsal görevini yapan öğretmenlerimizin günü. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler; Yeni jenerasyonu, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni kuşak, sizin yapıtınız olacaktır…’ kelamıyla de söz ettiği üzere, ülkemizin yarınlarına emeği geçen tüm öğretmen ve eğitimcilerimize şükranlarımızı sunuyor, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.”
Sarı-kırmızılıların toplumsal medya hesaplarından sportmenlerin kutlama bildirilerine da yer verildi.
Fenerbahçe Kulübünün bildirisinde ise şunlar kaydedildi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, çağdaş eğitimin, bilimin ve uygarlığın mimarı Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için emek veren öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten hislerimizle kutluyoruz.”
Beinsports TR