Üstün Lig takımlarından Fraport TAV Antalyaspor, yarın konuk edeceği Fatih Karagümrük maçını kayıpsız geçip yine çıkış yakalamak istiyor.
Ligin 15. haftasında 29 Aralık 2020’de Atakaş Hatayspor’a alanında 6-0’lık skorla farklı yenilen kırmızı-beyazlılar, 16. hafta çabasında 2 Ocak 2021’de konuk olduğu Galatasaray ile deplasmanda 0-0 berabere kalarak moral buldu.
Bu sonuçla puanını 18’e yükselten Akdeniz takımı, 17. haftada yarın konuk edeceği Fatih Karagümrük’ü yenerek, ligde çıkışa geçmeyi hedefliyor.
Kulübün basın sözcüsü Murat Süğlün, Galatasaray müsabakasından kazanılan bir puanının kendileri açısından kıymetli olduğunu belirtti.
Süğlün: “Sahaya üç puan için çıkacağız”
Atakaş Hatayspor yenilgisini unuttuklarını tabir eden, bu yenilgiyi telafi edeceklerinin kelamını verdiklerini hatırlatan Süğlün, şöyle konuştu:
“Süper Lig’in güçlü gruplarından Galatasaray ile oynadığımız maçta 0-0 berabere kalarak, konutumuza bir puanla döndük. Ligde geride kalan 16 hafta sonunda puanımızı 18’e yükselttik. Artık önümüzde yarın Fatih Karagümrük maçı var. Alanımızda oynayacağımız bu maçta bizim için çok değerli. Bu uğraş için her vakit olduğu üzere alana üç puan için çıkacağız.”
Süğlün, Fatih Karagümrük’ün de kaliteli bir takım olduğunu lisana getirdi.
Kendilerinin de kaliteli takıma sahip olduklarını vurgulayan Süğlün, “Rakibimizi yenebilecek güçteyiz. Fatih Karagümrük’ü mağlup edip ligde çıkışa geçmek istiyoruz. Hazırlıklarımızı bu tarafta sürdürdük. Bundan sonraki maçlarımızda iyi sonuçlarla alandan ayrılıp tüm taraftarımızı memnun etmeyi amaçlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
Beinsports TR