Ziraat Türkiye Kupası 5. cinsinde Beşiktaş’a 3-1 yenilerek elenen Tarsus Egzersiz Yurdu’nun teknik yöneticisi Ergün Penbe, siyah-beyazlı takımın tipi hak ettiğini söyledi.
Penbe, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, ekibinin güçlü rakip karşısında iyi gayret ettiğini belirterek, “Beşiktaş üzere iyi bir ekibe karşı keyifli oynamaya çalıştık. Vodafone Park’a birinci sefer geliyorum, oyuncularım da birinci kez geldi. Oyuncularımdan tek isteğim oyunun tadını çıkarmalarıydı, onu yaptılar. Oyuncularım birinci 30 dakika heyecanlı olmasına karşın toparladı. Beşiktaş çeşidi hak etti, kupada muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.
Misli.com 2. Lig’deki maçları düşündüklerini kaydeden Penbe, “Ligimize dönmek zorundayız, orası bizim için daha kıymetli. Bu hayalin peşinden koşmak hoştu, oyuncularımın heyecanlı olması olağandı.” değerlendirmesinde bulundu.
Yeni teknik yöneticilerin yetiştiğini anlatan Penbe, “Bizim kuşağımızdan teknik yöneticilerin gelmesi memnunluk verici. Okan Buruk, Sergen Yalçın, Erol Bulut, Çağdaş Atan vazife yapıyor. Sıra bize geldi diye düşünüyorum. Türkiye’de bir yerlere gelebilmeniz için gerinizde itici bir gücün olması lazım. Yaptığımız işlerle rüzgarı gerimize aldığımız vakit biz de iyi bir yerlere geleceğimizi düşünüyoruz.” formunda konuştu.
Beinsports TR