Yukatel Denizlispor Teknik Yöneticisi Yalçın Koşukavak, grubun takım derinliğinin sağlanması için acil transfer yapmak istediklerini söyledi.
Yeşil-siyahlı takım, Üstün Lig’in 19. haftasında 17 Ocak Pazar günü konuk edeceği Atakaş Hatayspor maçının hazırlıklarına Haluk Ulusoy Tesisleri’nde devam etti.
Teknik yönetici Koşukavak, idman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, deplasmandaki maçlarda kaybetmediklerini lakin iç alanda sorunlarının olduğunu söyledi.
İç alanda kazanamadıkları vakit deplasmanda aldıkları puanın bir değeri kalmadığına dikkati çeken Koşukavak, şöyle konuştu:
“Daha öncelikli işler var. Bazen rakibin de önüne geçen acil çözülmesi gereken iç işleriniz oluyor. İdare ve liderimiz sağ olsun son 2-3 gündür ağır uğraş gösteriyor. Bu vakitte oyuncu bulmak ve getirmek çok kolay değil. İçeriye oyuncu alamadığımız üzere elimizdekini de kaybettik. Sakat oyuncu sayısı fazla. Acil transfere muhtaçlığımız var. Problemleri çözmek ismine herkesin iyi niyetinin farkındayım ve uğraşıyorlar. İnşallah içerideki sorunları çözüp dışarıdan da mümkün mertebe, bugünkü kurallarda ne oluyorsa biraz takım derinliği yaratıp bir şeyler yapmamız gerekiyor. Pazar günü maçınız var, önümüzdeki hafta da 3 tane var. Yani hem rakiple uğraş hem de takım yapılanmasıyla uğraş, bunlar kolay şeyler değil.”
Oyuncuların fedakarlığı
Koşukavak, ligde 12 oyuncuyla uğraş verdiklerini, bu oyuncuların değerli fedakarlıklar gösterdiğini de lisana getirerek, “Takdire şayanlar. Direnç gösteriyorlar. Bu kadar zorluk yaşamalarına karşın çok gayretliler. Mustafa Yumlu sakat olmasına karşın oynadı, büyük özveride bulundu ve bu takdir edilecek bir davranıştı. Bütün oyuncularım kendi sorumluluk alanlarında sıkıntı kurallara göğüs germeye çalışıyorlar.” diye konuştu.
Beinsports TR